Для Батьків




ПАМ'ЯТКИ ЩОДО ПОДОЛАННЯ ДИТЯЧИХ ПРОБЛЕМ


ДИТЯЧА АГРЕСІЯ




















Факти, що можуть Вас здивувати...


  • Діти часто не розуміють, чому їх покарано

  • Дослідження доводять, що вимоги дорослих часто видаються дітям незрозумілими. Пам'ятайте, коли дитина дістала ляпас, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може зрозуміти, за що і чому її покарано.
  • Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір

  • Не сперечайтеся з дітьми про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти.

  • Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що Ви її постійно контролюєте.

  • Діти мають право на позитивне ставлення до себе

  • Уряд України зобов’язався дотримуватись принципів Конвенції Організації Об’єднаних Націй з прав дитини. В ній виголошено, що діти мають права, одним з яких є право на захист від будь-яких форм фізичного і психічного насильства та навмисного приниження.



Десять кроків, щоб стати кращими батьками


1. Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних   передумов позитивної поведінки дитини.  Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.


2. Прислуховуйтесь до того, що говорить Ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.


3. Всі взаємостосунки, в тому числі й ті, що будуються на любові й довірі, потребують певних обмежень. Батьки самі мають визначити ці обмеження для дітей. Пам’ятайте, що порушення дітьми будь-яких обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв неслухняності. Діти почуваються більш безпечно, коли батьки також дотримуються визначених ними обмежень.


4. Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм сповна відчути радість батьківства. Вмійтепобачити веселі моменти й дозволяйте собі сміх при кожній нагоді.

5. Намагайтесь побачити світ очима Вашої дитини і зрозуміти її почуття. Пригадайте, як Ви почувалися. Коли були дитиною, і яким незрозумілим здавався Вам світ дорослих, коли в Вами чинили несправедливо.

6. Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтеся, що дитина поводитиметься добре, й заохочуйте докладати зусиль для цього. Хваліть її за хорошу поведінку.


7. Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтеся до думки дитини. Якщо Визмушені сказати дитині щось неприємне, подумайте, яким чином Ви сказали б це дорослому. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини.


8. Плануйте розпорядок дня дитини. Малі діти почуватимуться більш безпечно, якщо дотримуватимуться чіткого розпорядку дня.


9. У кожній сім’ї є свої правила. Будьте послідовними і їх дотриманні, про намагайтеся виявляти певну гнучкість щодо дотримання цих правил маленькими дітьми. Діти можуть бути введені в оману, якщо одного дня правило виконується, а іншого – відміняється.



10. Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю, і ви відчуваєте, що Вам бракує терпіння, приділіть трохи часу лише собі. Робіть те, що приносить Вам задоволення. Якщо Ви розумієте, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину, образити, принизити чи вдарити її, залиште дитину на кілька хвилин, порахуйте до десяти і заспокойтеся.



Торгівля людьми - сучасне рабство

      На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми стала надзвичайно актуальною для нашої держави. Україна ,як і більшість країн вже має досвід втрати значної кількості жінок і дівчат,вивезених з її території за кордон, де вони стають жертвами різноманітних методів та форм експлуатації,найпоширенішою з яких є примушення до заняття проституцією.          Експлуатація людини має свої наслідки такі як поширення венеричних захворювань ,ВІЛ/СНІДу , формування моральної деградації та відчуження особистості, втрата родинних зв’язків,руйнування суспільної моралі, поширення депресивних синдромів та суіцидальних тенденцій, зростання агресивності та жорстокості. Торгівля  жінками сприяє знищенню генофонду нації ,оскільки злочинними угрупованнями втягуються у проституцію лише фізично здорові та найпривабливіші дівчата. Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі та віку:  чоловіки - з метою експлуатації в праці, діти - з метою використання у жебрацтві, жінки-для сексуального рабства, будь-які особи - для вилучення і трансплантації органів. Торгівля людьми зазвичай здійснюється методом вербування, після чого людину приховують, їй погрожують та шляхом примусу контролюють усі її дії.
     Торгівля людьми майже у всіх випадках має транснаціональний організований характер,оскільки процесі здійснення залучаються представники злочинного світу різних країн, а потерпілих від ціх злочинів можуть переміщувати через цілий ряд державних кордонів. Кожна людина повинна бути уважною і обережною. Тому для тих. хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію:торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування,фірми шоу- бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують неправдиві оголошення в газетах та на стендах,звертаються с пропозиціями просто на вулиці,допомагають матеріально,щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями «живим товаром»  виявляються добрі знаймі чи друзі,причому значний відсоток серед  них - жінки. Найчастішими формами експлуатації є примусова праця. сурогатне материнство, жебрацтво , втягнення в злочинну діяльність та трансплантація. Жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.
              Якщо ви або ваші знайомі вирішили поїхати за кордон,  памятайте  наступні рекомендації:
1.     Ніколи нікому в жодному разі не віддавайте свої документи.
2.     Обовязково беріть із собою копію внутрішньго та закордонного паспортів.
3.     Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном.
4.     З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий  договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у вас.  
5.     Якщо ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.
6.     Залиште своїм родичам копії документів, адресу та телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства України та місце потенційного проживання.
7.     Якщо за кордоном ви потрапили у важку ситуацію, зверніться за допомогою до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте  до Міністерства закордонних справ України .




Немає коментарів:

Дописати коментар